България 10.02.2021 16:16 Снимка: ДНЕС+
16 души от сливенска фирма са с COVID-19
Десет служители на производствена фирма в Сливен са диагностицирани с COVID-19 през последното денонощие, позовавайки се на Областния кризисен щаб.
Положителните резултати са отчетени при изследване на целия персонал във фирмата с бързи антигенни тестове, уточняват от РЗИ. До момента общият брой на болните там е 16 души.
Издадени са задължителни за изпълнение предписания от ръководството на фирмата. Епидемиологичните проучвания продължават.
Още две огнища са установени в детски ясли в Сливен. В едната са заболели двама служители, в другата - две медицински сестри. Четири са регистрираните нови семейни огнища. Положителен резултат с PCR-тест са дали медицинска сестра и лекар от болничната помощ.
През последното денонощие новите случаи общо са 57. Излекувани са 14 души. Няма починали.
Към момента болните жители на областта са 436, те са от 43 населени места.
Под домашна карантина са 944 души. 741 от тях са жители на община Сливен, а 149 - на община Нова Загора. /24 часа
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:22 Хороскоп за събота, 27 юни 2026 г.
- 19:35 Иво Христов иска да възстановим членството си към научен институт в Русия
- 19:28 Отмениха наказанието на Невена Зартова за забавени дела и пропуски като прокурорски шеф
- 19:20 Карлос Насар прие покана да рекламира България чрез туризма
- 19:12 Силни бури парализираха транспорта в Япония и Нова Зеландия
- 19:03 Дават "иранска помощ" на земеделците за поскъпналите торове и горива
- 18:54 Ценни съкровища от Желязната епоха ще бъдат показани за първи път в Шотландия
- 18:46 Китай: Все по-чести екстремни явления през настоящия сезон