България 04.06.2020 15:30 Снимка: ДНЕС+
Парното и топлата вода поевтиняват с 14% от юли
Центата на парното и топлинната енергия ще поевтинее с 14% за новия есенно-зимен сезон. Това съобщи председателят на Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) Иван Иванов, предаде репортер на БГНЕС.
За София цената ще падне дори с повече – с около 15 на сто. С толкова ще е и корекцията в Пловдив и в Плевен. Във Враца и във Велико Търново намалението ще е с 13%, а във Варна, Бургас и Разград – с под 10%.
Не вярвайте на вдичко, което се пише. Хората трябва да бъдат спокойни. Единствената цел е да се предизвика паника, заяви Иван Иванов, след като по-рано в Габрово премиерът Борисов каза, че ще обсъди смяна на ръководството на държавния регулатор заради прогнозите за поскъпване на топлото, при положение, че договореното намаление с “Газпром” било в размер на 42%.
Иванов отговори и на въпрос, след като по-рано днес в Габрово премиерът Борисов каза, че ще обсъди смяна на ръководството на държавния регулатор заради прогнозите за поскъпване на топлото, при положение, че договореното намаление с “Газпром” било в размер на 42%.
Ние сме с изтекъл мандат още от 2 април. Според закона до избора до нов председател и съвет, ние продължаваме да изпълняваме функциите си. Народното събрание е органът, който трябва да проведе избор на нов състав на КЕВР, заяви Иван Иванов.
Той бе категоричен, че във всичките си решение регулаторът е спазвал закона и са били решения в обществен интерес./БГНЕС
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:36 Писател убеди изкуствения интелект, че котката му говори на кантонски
- 19:28 "Ауди" показа дебютния си болид и заяви големи амбиции за Формула 1
- 19:22 Аштън Кътчър с коментар за твърденията, че с Мила Кунис „не се къпят“
- 19:16 Стармър съживява "златната ера" в търговията с Китай
- 19:09 Политиката на Тръмп е нож с две остриета за Русия, мрежата от международни съюзи на Москва се руши
- 19:02 Русия тества нова мобилна наземна пускова установка за хиперзвуковата ракета "Циркон"
- 18:55 Втората дама на САЩ е бременна
- 18:47 Макрон ще брани Гренландия: Поиска учение на НАТО там и обеща да съдейства