Реал (Мадрид) разгроми Галатасарай, Родриго с хеттрик и рекорд

Спорт 07.11.2019 09:42

Реал (Мадрид) записа категорична победа при домакинството си на Галатасарай в среща от четвъртия кръг на груповата фаза в Шампионската лига.

"Галактикос" вкараха 6 безответни гола на съперника си, като над всички бе младият Родриго, отбелязал хеттрик.

Първите си две попадения в мача той вкара само за две минути - между 5-ата и 7-ата, с което влезе в книгата с рекордите на Лигата.

Реал (Мадрид) определено надигра съперника си през първото полувреме, като младият футболист на "галактикос" бе на върха на възможностите си и демонстрира способности, на които можеха да му завидят и някои от доста по-опитните му съотборници.

Той вече бе вкарал два гола, още преди да е изтекла седмата минута в двубоя.

След 5 минути игра Марсело проби по фланга и центрира, а Родриго засече кълбото в мрежата за 1:0. Само минута и половина по-късно двамата повториха упражнението, като младокът заби топката във вратата на изумените състезатели на опонента, които сякаш не вярваха какво се случва.

Агонията за турския състав нямаше край, като след 15 минути игра Реал (Мадрид) получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана Серхио Рамос, който не сгреши и направи преднината на състава си "класическа". Ако той бе позволил на Родриго да изпълни удара от бялата точка, младият талант щеше да се превърне в автор на най-бързия хеттрик в историята на Шампионската лига.

Така или иначе с попаденията си в началото на мача, Родриго записа рекорд - за най-бързи два гола след старт на двубой в Шампионската лига, от създаването на турнира насам. В това подреждане не попадат срещите от надпреварата, когато тя все още носи името Купа на европейските шампиони.

Отново след добри действия на Родриго и негова асистенция, Карим Бензема покачи на 4:0 малко преди почивката.

Бензема бе точен и 9 минути преди края, а в даденото от съдията продължение Родриго направи хеттрика си факт, с което заслужи място в сърцата на феновете на "кралския" клуб. /topsport.bg