Тотнъм с класика над Кардиф за начало на 2019-та

Спорт 02.01.2019 09:22

Тотнъм продължава да се държи в борбата за титлата в Англия, след като в мач от 21-ия кръг на Висшата лига се справи с 3:0 срещу домакина Кардиф Сити. "Шпорите" предрешиха изхода от двубоя още до почивката, когато отбелязаха всичките си попадения. Още в третата минута Хари Кейн откри резултата, а в 12-та Кристиан Ериксен удвои. 14 минути по-късно пък Хюн-Мин Сон отбеляза и трето попадения, за да убие окончателно интригата в този сблъсък.

Така Тотнъм излиза отново на второ място с 48 точки - с една пред Манчестър Сити и с шест зад лидера Ливърпул. Утре е голямото дерби между "гражданите" и мърсисайдци, които излизат на "Етихад". От своя страна, Кардиф запива 13-то поражение и е 16 в класирането с 18 точки. /БГНЕС