Иснър и Зверев ще спорят за титлата в Маями

Спорт 31.03.2018 14:06

Джон Иснър (САЩ) и Александър Зверев (Германия) ще спорят за титлата от Мастърс турнира в Маями. Американецът си осигури място във финала, след като надделя над намиращия се в страхотна форма Хуан Мартин дел Потро (Аржентина) с 6-1, 7-6(2) за час и 23 минути игра. По този начин Иснър сложи край на впечатляващата серия от 15 поредни победи на своя съперник. Той записа и четвърти успех над аржентинеца от общо десет срещи помежду им.

Американецът спечели повече от убедително първия сет, пробивайки на два пъти своя съперник за крайното 6-1. Вторият сет бе далеч по-различен, като двамата тенисисти почти винаги печелиха убедително своите сервис геймове. В последвалия тайбрек, разчитайки отново на страхотния си начален удар, Иснър взе превес и заслужено стигна до успеха след 7-2 в своя полза.

Така 208-сантиметровият американец се класира за четвъртия си финал в Мастърс турнирите и продължава преследването на първата си титла от Сериите 1000.

В спора за титлата той ще се изправи срещу четвъртия поставен Александър Зверев, който във втория полуфинал се наложи над испанеца Пабло Кареньо Буста със 7-6(4), 6-2 за час и 28 минути игра. За 20-годишния германец това ще е трети Мастърс финал, като в предишните два той триумфира с титлите в Рим и Монреал. Иначе с класирането си за финала Зверев си гарантира изкачване поне до номер 4 в света, като ще измести от тази позиция първата ни ракета Григор Димитров, който приключи безславно участието си в Маями, отпадайки в третия кръг. /БГНЕС