Два пъти повече студенти започнали работа през 2013 г.
България 29.12.2013 08:13
Два пъти повече студенти са започнали работа през тази година, спрямо миналата. Това показват данни на Агенцията по заетостта. В София в момента са регистрирани общо около 1 200 студенти, които търсят работа.
През тази година работа са намерили 1000 учащи. Това е два пъти повече спрямо миналата година. Този ръст най-вероятно се дължи на това, че все повече студенти избират временната заетост и започват нова работа по 2-3 пъти в годината.
Най-често студентите се наемат в сферата на услугите, търговията, информационните технологии и ресторантьорството.
За един час средно им се плаща между 2 и 4 лева. Месечните заплати варират между 400 и 600 лева. /btvnews.bg
През тази година работа са намерили 1000 учащи. Това е два пъти повече спрямо миналата година. Този ръст най-вероятно се дължи на това, че все повече студенти избират временната заетост и започват нова работа по 2-3 пъти в годината.
Най-често студентите се наемат в сферата на услугите, търговията, информационните технологии и ресторантьорството.
За един час средно им се плаща между 2 и 4 лева. Месечните заплати варират между 400 и 600 лева. /btvnews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:07 Хороскоп за понеделник, 29 юни 26 г.
- 19:35 Единадесет души загинаха при самолетна катастрофа във Франция
- 19:24 Илон Мъск на 55
- 19:14 Словения възобновява отношенията си с Израел
- 19:04 Легендата на киното Мел Брукс стана на 100
- 18:53 Демерджиев проверява за доставката на мантинели 2 фирми, зад които стоял бивш премиер
- 18:41 Русия изгражда луксозен курорт в Камчатка за над 800 милиона долара
- 18:34 Арх. Панайотова: Държавата в лицето на министър Шишков почва да узаконява собственото си бездействие