Шпицкоманди на футболния отбор от село Тополи вилняха в Девня

Спорт 01.09.2010 21:23

„Спартак 1918“ победи с 4:0 „Девня“. Мачът се проведе в Повеляново и е част от турнира за купата на аматьорската лига. Всички голове бяха вкарани през второто полувреме – два от Георги Димитров (единият от дузпа), един от Васил Фердинандов и един вкара Пламен Иванов.

След 70-та минута на мача стадиона бе налазен от шпицкомандите на фашизоидното отборче от село Тополи. Отново бяха разпънати обидни плакати с расистко съдържание и се чуха вулгарни скандирания. На стадиона не е имало охрана. От полицията в Девня са се отзовали максимално бързо на подадения сигнал за безчинствата на футболните хулигани. Малко преди появата на полицаите шпицкомандите от село Тополи са избягали от стадиона.

От ръководството на варненския “Спартак 1918” заявиха, че ще предприемат експресни мерки за осигуряване на необходимата охрана на футболисти, треньори, фенове на отбора и зрители не само във Варна, а и при гостуванията.

Ще проведем своя кампания под мотото “Не на расизма и футболното хулиганство” потвърдиха от там. Няма да допуснем насилието да шефства безнаказано и искрено се надяваме, че правохранителните органи във Варна ще се разделят с удобното безразличие, с което наблюдават варварските прояви на шпицкоманадите от село Тополи.