За първи път МУ-Варна е комплексен победител в Летните университетски спортни игри

Варна<+> 11.09.2020 10:38 Снимка: ДНЕС+

От 3 до 8 септември в спортен комплекс „Аквалайф“, Кранево се проведоха деветите Летни университетски спортни игри, организирани от Асоциацията за университетски спорт „Академик“.

Участие взеха 12 университета от цялата страна. За първи път МУ-Варна е комплексен победител в това състезание. Спортовете, в които мериха сили студентите, бяха плажен футбол, плажен волейбол, плажен тенис, тенис на маса, баскетбол 3 х 3, плуване и плажна щафета, която включва елементи от всички спортове.

Най-убедителни в надпреварите бяха плувците, които завоюваха медали във всяка една от дисциплините. Студентите от МУ-Варна спечелиха и двете щафети (4 х 50 м смесена и 4 х 50 м съчетана).

Отлично беше представянето и на футболистите, които за първи път стават шампиони в тази спортна проява. Във волейбола студентите от МУ-Варна завоюваха второ място и при жените, и при мъжете. В баскетболната надпревара отборът на мъжете грабна сребърен и бронзов медал.

В надпреварите по тенис на маса мъжете се класираха също на 2-ро и 3-то място.

В плажната щафета МУ-Варна участва с два отбора, като Отбор 1 показа истинско превъзходство над всички останали и безапелационно стана шампион.

Това е пореден голям успех за студентите от МУ-Варна, които въпреки сложната епидемиологична обстановка и факта, че тренират извън залите на университета от 13 март досега, успяха отново да постигнат зашеметяващи резултати.