СК Черно море Бриз донесе във Варна 5 златни медала от държавното по ветроходство в Приморско

Варна<+> 03.08.2020 09:44 Снимка: ДНЕС+

СК Черно море Бриз донесе във Варна 5 златни медала от държавното първенство по ветроходство в Приморско.

Цветослав Мавродиев и Магдалена Ценова са двойни шампиони в клас 420 - в общото класиране и при мъжете.

Адриана Петкова и Рая Косева също са с 2 златни медала - в общото класиране на клас Кадет и при девойките в същия клас.

Екипажът Никола Каразлатев и Александър Мавродиев спечелиха първото място при младежите в клас Кадет. Двамата взеха първите си златни медали в този клас от държавно първенство.

С бронзови медали се върнаха екипажът Никола Атанасов - Мартин Методиев в клас Кадет при юношите.

При младежите в Кадет също бронзови са екипажът Рафаел Арианто - Владимир Обрешков.

В регата участваха 73-ма ветроходци от 10 клуба. Варненсикят Черно море Бриз прати 14 ветроходци със 7 яхти. Треньор на отбора бе Асен Атанасов. Следващото състезание за ветроходците на Черно море Бриз е участие в детската регата Одесос на която клубът е домакин.