Вердер с нов ценен успех в битката за оцеляване

Спорт 30.05.2020 19:07 Снимка: ДНЕС+

Отборът на Вердер Бремен постигна много ценен успех в битката за оцеляване в Бундеслигата, след като победи Шалке 04 с 1:0 като гост в мач от 29-ия кръг на първенството. “Бременските музиканти” взеха визитата си на Фрайбург със същия резултат миналата събота, а сега направиха още една важна крачка към спасението.

На “Фелтинс Арена” гостите владееха повече топката и успяха да поведат в резултата в 32-та минута чрез Леонардо Битенкур. След почивката “кралскосините” натиснаха в търсене на обрат, но бяха неефективни в атака, като завършиха двубоя с шест неточни изстрела от общо седем, отправени към противниковата врата. В крайна сметка играчите на Вердер удържаха преднината си и добавиха три точки към своя актив, като остават в зоната на изпадащите с 25 точки, но вече са само на три от спасителната черта.

От друга страна черната серия на Шалке продължи и тимът записа четвърта поредна загуба и общо 11-ти мач без победа в Бундеслигата, което поставя под сериозна угроза поста на наставника Давид Вагнер. Тимът от Гелзенкирхен е на 10-то място в подреждането с актив от 37 точки.