Уругвай стигна до втори успех в квалификациите след класика над Колумбия

Спорт 14.11.2020 12:40 Снимка: ДНЕС+

Тимът на Уругвай постигна класическа победа при гостуването си на Колумбия с 3:0 в двубой от световните квалификации за Мондиал 2022 в зона Южна Америка.

„Урусите“ поведоха рано след интервенцията на Единсон Кавани, който получи асистенция от Нейтън Нандес. Гостуващият състав си подпечата трите точки с нови две попадения след почивката, като първо Луис Суарес реализира за 2:0 в 54-та минута от дузпа, а около четвърт час преди края на срещата Дарвин Нунес оформи класиката. В края на двубоя колумбийците останаха с човек по-малко след втория жълт картон на Йери Мина.

Така, Уругвай е вече с шест точки от първите си три мача, докато Колумбия остава с четири пункта. В следващите си мачове Колумбия гостува на Еквадор, докато Уругвай е домакин на лидера Бразилия. Селесао остана единствен с пълен актив от точки след минимален успех у дома над Венецуела с 1:0. Единственият гол в двубоя падна през втората част и бе отбелязан от Роберто Фирмино.

Чили постигна първи успех в квалификациите, след като надви в къщи Перу с 2:0. В герой за тима се превърна Артуро Видал, който вкара и двата гола за домакинската победа./БГНЕС