Унион и Шалке направиха реми в Берлин

Спорт 07.06.2020 19:06 Снимка: ДНЕС+

Унион и Шалке 04 стигнаха до равенство 1:1 в двубой от 30-ия кръг в Бундеслигата. Така след днешното реми Унион вече в седми пореден мач не стига до супеха, докато Шалке в 12 поредни мача в Бундеслигата се разминава с трите точки.

„Железните“ доминираха през първата част и поведоха с 1:0 чрез Андрих в 11-ата, но Джонджо Кени изравни в 28-ата с красив гол от сериозна дистанция. Унион вече има 32 точки и измести 13-ия Аугсбург, но все още не са достатъчно далеч от зоната на изпадащите. Шалке пък се изравни по точки с 9-ия Херта.

Двубоят започна с домакински натиск, като още в 4-ата минута Янус Мали пропусна да отбележи след отличен пас на Бюлтер, стреляйки в ръцете на вратаря.

Седем по-късно столичани откриха резултата. При центриране в пеналта на домакините топката бе избита, Миранда не успя да овладее и загуби лесно от Уджа, нигериецът нахлу бързо в половината на Шалке и с точен пас изведе Андрих, който не сгреши при завършващия удар и Унион поведе.

Бюлтер стреля опасно в 15-ата, но прати встрани от целта, а в 24-ата Уджа засече в движение центрирана топка отдясно, но ударът му попадна право в ръцете на стража.

В 28-ата минута Джонджо Кени пробва изненадващ шут от над 25 метра, като намери долния десен ъгъл на вратата и възтсанови равенството в двубоя.

Унион продължи да бъде по-активният тим през първата част, но така и не стигна до втори гол.

Вторите 45 минути на двубоя на „Старото лесничейство“ бяха доста по-равностойни, но като цяло липсваха чистите положения пред двете врати.

В края на срещата и двата тима се активизираха в предни позиции, като първо Грегорич се забави и пропусна да засече на празна врата пас отдясно, а в 87-ата Нюбел парира опасен удар на Шлотербек от малък ъгъл. /tribune.bg