ЦСКА се справи с Перун във Варна

Спорт 20.01.2021 17:50 Снимка: ДНЕС+

Волейболистките на ЦСКА записаха чиста победа като гост над Перун с 3:0 (25:22, 25:20, 25:23) във Варна.

Двубоят се игра в салона на Първото езиково училище “Варна”.

Момичетата на Юлия Иванова бяха категорични в края на геймовете.

Така „червените“ отбелязаха 4-и успех досега, като с две загуби и 13 точки заемат второ място във временното класиране. Представителките на Перун записаха 6-а загуба, като с един спечелен гейм се намират на последна позиция.

След вчерашната драма срещу ДКС Варна, в която "Червените" отстъпиха с 2:3 гейма, в днешния мач влязоха по-трудно в ритъм, но в решителните моменти показаха воля и характер и не позволиха изненади. От своя страна домакините озориха доста гостенките, като им дадоха максимален отпор. Те имаха аванс и в трите гейма, но всички усилия, не успяха да се поздравят дори и с един спечелен гейм.

Варненки стартираха много нахъсано, като започнаха да диктуват играта и поведоха със 15:10 и 19:14. Едва този момент червените влязоха в час и започнаха да топят пасива си. В решителните минути при 21:21 те успяха да наложат волята си и да спечелят гейма.

Втората част отново започна с предимство на домакините, което обаче продължи до десета точка. След това гостенките се откъснаха, запазиха минимална преднина и взеха и втората част.

Ударно стартира и третата част, в която Перун поведе с 9:2. Отново, както в предишните части домакините не успяха да запазят натрупаната преднина. Варненки изравниха при 22:22. Във важния момент при 23:23 ЦСКА отново показа психическа издържливост и спечели с 25:23, а с това и чиста победа. /sportal.bg