Царско село си извоюва оставането в efbet лига

Спорт 19.07.2020 08:38 Снимка: ДНЕС+

Царско село запази мястото си в efbet Лига, след като спечели с 2:0 баража срещу Спетември, игран на ст. "Българска Армия". Отборът от Красна поляна пък ще остане още един сезон във втория ешалон на българския футбол, където през последния сезон завърши на второ място.

Треньорът на Царско село Любослав Пенев не можеше да разчита на заразените с коронавирус Мартин Кавдански, Илия Джамов и Ивайло Иванов. От състава на Септември пък отсъстваха Стилиян Николов, Преслав Йорданов, Павел Петков и Спас Георгиев, които напуснаха клуба.

Мирослав Будинов нанесе първия удар към една от двете врати. В 13-ата минута той засече с глава центриране на Румен Гьонов, но стреля далеч от целта. Шест след това Царско село успя да поведе в резултата. Андерсон Кордейро центрира към Георги Минчев, който с едно докосване прати топката в мрежата на Септември. Вина за попадението носи и вратарят Галев, който се намеси неубедително.

В 28-ата минута "царете" бяха близо до втори гол. Георги Минчев се възползва от груба грешка в защитата на Септември и върна топката към Мирослав Будинов, който обаче шутира над вратата.

Четири по-късно Кордейро проби отляво и подаде в наказателното поле, където обаче и Будинов и Минчев се разминаха с топката.

В 54-ата минута Батрович стреля от движение. Ударът му от границата на пеналта обаче не беше добър. Шест по-късно отново той шутира директно от фаул, но пак встрани от целта.

Час след началото на мача фрапантен пропуск направи нападателят на Септември - Владимир Николов, който на метър от голлинията не можа да засече подаване на Георги Русев. В 69-ата минута Батрович за пореден път не успя да вкара. Този път ударът му бе отразен от Джони Пласид.

Уесли Ната можеше да направи резултата 2:0 в 80-ата минута, когато засече центриране на Симеон Мечев отляво, но Валентин Галев с крак парира изстрела му. В добавеното време Мечев простреля вратаря на Септември с майсторски шут извън наказателното поле и оформи крайния резултат.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 4. Ивайло Марков, 6. Антонио Георгиев, 7. Симеон Мечев, 8. Уесли Ната, 10. Георги Минчев, 17. Реян Даскалов, 21. Румен Гьонов, 44. Хулио Родригез, 91. Мирослав Будинов, 93. Андерсон Кордейро

СЕПТЕМВРИ: 1. Валентин Галев, 8. Борис Галчев, 2. Александър Башлиев, 10. Асен Чандъров, 13. Велко Батрович, 7. Георги Русев, 11. Иван Тилев, 26. Мариян Иванов, 3. Румен Сандев, 9 . Владимир Николов, 6. Юлиян Попев/НовСпорт