Щутгарт вече се чувства член на Първа Бундеслига

Спорт 22.06.2020 08:30 Снимка: ДНЕС+

Щутгарт почти си осигури промоция в Първа Бундеслига след разгромна победа над Нюрнберг като гост с 6:0. Силас Фунду откри головата феерия в 11-ата минута, а Атакан Каразор и Саша Калджич направиха резултата класически преди почивката.

През втората част Николас Гонсалес на два пъти и отново Атакан Каразор за петия гол тотално отчаяха баварския тим.

В директен мач за третото място Хайденхайм победи бившия европейски шампион Хамбургер с 2:1. Константин Кершбаумер вкара безценния гол за домакините в добавеното време. Йоел Похянпало беше извел Хамбургер напред в 46-ата минута,а  Луис Бейер си вкара автогол за 1:1 в 80-ата минута.

Така Хайденхайм има 55 точки, с 3 по-малко от Щутгарт, който има с 11 гола по-добра по-добра голова разлика. Хамбургер остана с 54 точки и в момента дори се разминава с баража за промоция срещу Вердер или Фортуна.

В последния кръг Хамбургер е домакин на Зандхаузен, Хайденхайм ще гостува на Арминия.

На дъното Динамо (Дрезден) победи като гост Зандхаузен с 1:0, изостава с 3 точки зад Карслруе и е с много слаба голова разлика. Карслруе взе необходимата точка след равенство с шампиона в дивизията Арминия.

Вехен (Висбаден) се очаква да придружи Динамо (Дрезден) в Трета Бундеслига след загуба като гост на Дармщадт с 1:3.