Рома и Интер поделиха точките в атрактивно дерби

Спорт 10.01.2021 16:26 Снимка: ДНЕС+

Отборите на Рома и Интер направиха равенство 2:2 в дербито от 17-ия кръг на Серия А. На “Стадио Олимпико” в столицата на Италия двата тима направиха атрактивен мач и в крайна сметка заслужено поделиха точките, записвайки шесто поредно реми помежду си.

“Вълците” започна по-добре срещата и поведоха в резултата в 17-та минута, когато Лоренцо Пелегрини се разписа със силен и точен удар по земя от границата на наказателното поле, като топката се отклони леко и от защитник на гостите, което не остави шанс на вратаря Самир Ханданович. “Нерадзурите” се мобилизираха след почивката и стигнаха до пълен обрат в рамките на само седем минути. В 56-та минута Милан Шкриниар бе оставен непокрит след центриране от корнер и със силен изстрел с глава изравни, а 63-та минута десният бек Ашраф Хакими направи 2:1 в полза на Интер със страхотен изстрел по диагонал. В заключителната част на двубоя домакините натиснаха здраво в търсене на изравнителен гол, като след няколко добри намеси на Ханданович все пак успяха да стигнат до попадение, дошло след удар с глава на Джанлука Манчини след центриране отдясно на Гонсало Вийар.

В оставащите минути не паднаха повече голове и двубоят завърши наравно. По този начин Интер вече изостава с три точки от градския си съперник Милан, който е лидер в класирането с 40 точки, докато Рома заема трета позиция в подреждането с 34 точки./БГНЕС