Националките по футбол отстъпиха на Босна

Спорт 12.06.2021 17:55 Снимка: ДНЕС+

Женският национален отбор на България загуби с 0:1 от Босна и Херцеговина в контрола, играна в Бояна.

Нашите момичета започнаха добре срещата, но след първоначалния домакински натиск, физически превъзхождащите ги гостенки взеха инициативата.

В 36-тата минута след изпълнение на ъглов удар и неразбирателство в българската защита Мелиса Хасанбегович вкара с глава единствения гол в мача. Много проблеми на нашия тим създаде капитанката на Босна Милена Николич, която играе в Байер Леверкузен. Именно тя можеше да удвои резултата минута преди почивката, но ударът й срещна гредата.

През второто полувреме момичетата на Силвия Радойска бяха по-активни, но не успяха да върнат попадение. Пред Евдокия Попадинова, Тея Пенкова и Димитра Иванова се откриха добри възможности, но ударите им не намериха целта. Добър дебют за женския национален отбор направи 17-годишната Димитра Иванова.

На 14 юни българските националки гостуват на Турция в още една контрола. Двата отбора са в една квалификационна група за Мондиал 2023 заедно с Германия, Португалия, Сърбия и Израел. Срещите започват през септември. /tribune.bg