Лудогорец започна с "фалстарт" в Лига Европа

Спорт 23.10.2020 10:37 Снимка: ДНЕС+

Лудогорец допусна домакинска загуба в първия си мач от груповата фаза на Лига Европа. Българският шампион отстъпи с 1:2 на белгийския Антверп, въпреки, че поведе в резултата.

В 46-та миниута Инхинио Марин откри в полза на Лудогорец. Испанецът получи пас в половината на съперника, напредна и с мощен удар прати топката неспасяемо в мрежата за 1:0. Малко по-късно бразилецът Каули имаше шанс да вкара втори гол, но топката мина покрай гредата.

Антверп изравни в 63-та минута. Тогава мощен шут на Юклерод бе избит в ъглов удар от вратаря Пламен Илиев. При неговото изпълнение Геркенс засече топката с глава и направи резултата 1:1.

В 70-та се стигна до много груба грешка на Алекс Сантана. Бразилецът опита да върне топката към вратаря, но вместо това изведе на чиста позиция Рафаелов, който не сгреши - 2:1 за Антверп.

Освен загубата, другата лоша новина за Лудогорец е контузията на Кирил Десподов. Българският национал бе сменен принудително в края на първото полувреме заради разтежение./tribune.bg