Локо Пловдив надви Загорец след продължения и седем гола

Спорт 03.11.2020 17:11 Снимка: ДНЕС+

Отборът на Локомотив Пловдив започна по успешен начин защитата на трофея от Купата на България, който спечели в последните две години, след като победи Загорец с 4:3 като гост след продължения. Успехът за “смърфовете” дойде трудно, като тимът от Югоизточната трета лига се бори до последно и можеше да поднесе голямата изненада във фазата на 1/16-финалите на турнира.

Домакините от Нова Загора поведоха в резултата в 20-та минута чрез Пламен Иванов, но само за десет минути пловдивчани стигнаха до пълен обрат с гол на Димитър Илиев от дузпа и автогол на Явор Илиев. По всичко изглеждаше, че тимът на Бруно Акрапович ще стигне до успех в редовното време, но три минути преди края Иванов изравни резултата и вкара мача в продължения. В тях класата и опитът на Локомотив си каза думата и тимът стигна до нови две попадения, дело Парвиз Умарбаев и Кенан Муслимович. В 114-та минута Пламен Иванов стигна до своя хеттрик от дузпа и оформи крайното 4:3 в полза на “смърфовете”.

По този начин Локо Пловдив се присъедини към отборите на Ботев Пловдив, Ботев Враца, Черноморец Балчик, Етър, Левски, Берое, Черно море ЦСКА 1948, Царско село, Славия и Монтана, които вече си осигуриха място на осминафиналите. /БГНЕС