Левски оказа сериозна съпротива на Лудогорец, но загуби в Разград

Спорт 02.11.2020 08:00 Снимка: БГНЕС

Лудогорец се наложи над Левски с 1:0 в двубой от 11-и кръг на Първа лига, който се игра на стадиона на „орлите“ в Разград.

В началните минути на първото полувреме двата отбора се разузнаваха и всичко по-интересно се случи в заключителните 15 минути. В 33-ата минута Елвис Ману се озова на добра позиция, но прати топката покрай вратата. 7 минути по-късно Найджъл Робърта пропусна възможност за Левски, като също не намери очертанията на пазената от Пламен Илиев врата.

В 45-ата минута капитанът на Левски Николай Михайлов се отличи с отлично спасяване срещу Елвис Ману, а в даденото от арбитъра продължение на полувремето страничният съдия скандално отсъди засада на Здравко Димитров и спря отлична атака на гостите. Андриан Краев пусна извеждащ пас към Здравко Димитров, който бе в своята половина в момента на подаването. Реферът край линията Димитър Стоилов обаче вдигна флага за засада и с това спря атаката на “сините”.

Столичният тим се представи повече от добре в мача, но се пропука в 84-ата минута, когато Каули с глава разпечата мрежата на Левски, а този гол се оказа единствен в срещата. Лудогорец се изкачи на върха с 23 точки, а Левски остава на 12-а позиция с 11 т. В следващия кръг Левски посреща Локомотив Пловдив, а Лудогорец гостува на ЦСКА 1948.