Левски не сбърка при гостуването в Червен бряг

Спорт 22.10.2020 09:23 Снимка: БГНЕС

Отборът на Левски се класира за осминафиналите на Купата на България, след като победи третодивизионния Партизан Червен бряг с 4:1 като гост. За домакините, които участват в Северозападната трета лига, това бе най-големият мач в историята им и те го започнаха обещаващо, след като поведоха в резултата в 34-та минута, когато Любомир Иванов бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле от защитата на “сините” и преодоля Николай Кръстев с точен изстрел.

Възпитаниците на Георги Тодоров отговориха бързо и изравниха само след минута с първия гол на Валери Божинов след завръщането му в тима. Опитният нападател се разписа след добра асистенция на Здравко Димитров. Самият Димитров даде преднина на Левски малко преди почивката със страхотен изстрел от границата на наказателното поле, а след почивката гостите стигнаха до нови два попадения чрез Мартин Петков и автогол на Петко Петков.

По този начин Левски се присъедини към Царско село в осминафиналната фаза на турнира и ще чака да научи следващия си съперник. /БГНЕС