Краев се разписа при загуба на Жил Висенте

Спорт 16.06.2020 14:25 Снимка: ДНЕС+

Отборът на Маритимо надви у дома след обрат Жил Висенте с 2:1 в първи двубой от 27-ия кръг на португалската Примейра лига.

Гостите откриха чрез Божидар Краев в 8-та минута на срещата, но домакините обърнаха развоя на събитията още до почивката. Родриго Пиньо изравни след половин час игра, а Родриго Прадо си вкара автогол в заключителните мигове на първата част.

Въпреки тоталното превъзходство на Маритимо, Жил Висенте можеше да се добере до точка в края, но Сандро Лима пропусна наказателен удар. Така, Маритимо се върна на победния път след загубата в миналия кръг от Порто, докато Жил Висенте допусна второ последователно поражение след това у дома от Фамаликао.

В класирането тимът на Краев е 11-и с 30 точки, докато Маритимо е 15-и с 28 пункта. В следващия кръг Жил Висенте приема у дома Авеш, докато Маритимо гостува на Портимонензе. /БГНЕС