Италия потопи Турция на старта на Евро 2020

Спорт 12.06.2021 10:40 Снимка: ДНЕС+

Италия стартира мощно на Евро 2020.

„Скуадра адзура” победи с 3:0 Турция като символичен гост в Рим на „Олимпико” и не остави никакви шансове на момчетата, ръководени от Шенол Гюнеш.

Първото полувреме във Вечния град не видя попадения, но Мерих Демирал си реализира автогол в 53-ата, за да поведе италианците напред. Чиро Имобиле удвои актива на Италия в 66-ата, а в 79-ата Лоренцо Инсиние подпечата успеха за „адзурите”. Южните ни съседи определено не оправдаха първоначалните очаквания за този мач, като тимът се беше прибрал сериозно в своята половина и дебнеше опонента си от Апенините на контраатака. През първата част на два пъти италианците имаха сериозни претенции към рефера Дани Макели за отсъждане на дузпа, но нидерландецът не посочи бялата точка и в двата случая. Вторият дори бе преразгледан след намесата на VAR, след като Доменико Берарди опита подаване вляво на наказателното поле към Имобиле, но топката спря в дясната ръка на Зеки Челик. Въпреки това, нарушение не бе отсъдено, което донякъде учуди футболната общественост.

Това определено не сполучи за "лунните звезди", които ще трябва да се надяват на много по-позитивни игри и резултати в оставащите си два мача от първата група, за да се надяват да прескочат този етап от надпреварата и да продължат към елиминационната фаза на UEFA EURO 2020. Италия, от своя страна, продължи чудесния си поход под ръководството на Роберто Манчини, като тимът няма загуба под негово ръководство и тимът продължава да се наслаждава на добрите игри, макар да не е считан за фаворитите за спечелване на трофея "Анри Делонe".

Така те логично заемат вече лидерската позиция в група „А” на UEFA EURO 2020, като тимът е с три точки. Другите два отбора в групата – Уелс и Швейцария, си дават спор на 12-и юни. /tribune.bg