Финландия взе скалпа на Франция насред “Стад дьо Франс”

Спорт 12.11.2020 11:10 Снимка: ДНЕС+

Финландия шокира Франция, побеждавайки световния шампион с 2:0 на „Стад дьо Франс“ в приятелска среща.

„Петлите“ бяха близо до откриване на резултата чрез дебютанта Маркус Тюрам, но ударът с глава на футболиста на Борусия Мьонхенгладбах срещна гредата. Възпитаниците на Дидие Дешан бяха наказани скоро след това с две бързи попадения в рамките на три минути. И двата гола бяха дело на дебютанти за „Суоми“ – 21-годишните Маркус Форс и Они Валакари.

За първи път домакините инкасираха две попадения преди почивката след поражението си от Белгия през юни 2015. Французите опитаха да променят развоя на мача през втората част, но отправиха огромен брой неточни изстрели и не успяха да се разпишат въпреки значително по-големия брой владеене на топката. Така, Финландия записа изненадваща първа победа над Франция в историята си.

За световния шампион предстои гостуване на действащия европейски първенец Португалия в двубой от Лигата на нациите в събота, докато Финландия пътува за визита на България на Националния стадион „Васил Левски“ в неделя вечер.