Ето как обясниха огромния гаф, който разтресе английския футбол

Спорт 18.06.2020 09:23 Снимка: ДНЕС+

С абсурдно обяснение за инцидента в края на първото полувреме на мача между Астън Вила и Шефийлд Юнайтед (0:0) излезе компанията, която отговаря за технологията на голлинията в английската Висша лига.

Гостите отбелязаха редовен гол, но реферът Майкъл Оливър не получи сигнал от технологията и не зачете попадението.

"През първото полувреме на мача Астън Вила – Шефилд Юнайтед имаше инцидент със системата за технологията на голлинията. Съдийската бригада не е получила сигнал за отбелязан гол, тъй като седемте камери на стадиона са били затруднени от големия брой футболисти в наказателното поле на домакините.

Такова отклонение не е виждано никога до момента, в над 9000 мача със системата, която бе тествана преди срещата. Поднасяме своите искрени извинения на Висшата лига, Шефилд Юнайтед и всички, които са били засегнати от този инцидент", обясниха от компанията, отговорник за технологията.