Диа Евтимова с две победи в САЩ

Спорт 26.07.2020 12:57 Снимка: ДНЕС+

Българката Диа Евтимова постигна две победи на демонстративния турнир по тенис на твърди кортове "East Coast Pro Series 2020" в Бредънтън, Флорида.

33-годишната Евтимова спечели първия си мач за деня срещу представителката на домакините Ели Холбауер със 7:5, 6:1 само за 55 минути минути.

Софиянката навакса ранно изоставане от 0:3, а след това взе девет от последните десет гейма, за да триумфира срещу 305-ата в света Холбауер.

Във втория двубой за деня българката се наложи над друг американка Лорън Проктър с 3:6, 6:2, 10-8.

Проктър взе първия сет след ранен пробив, но със серия от четири поредни гейма във втория Евтимова стигна до изравняване. В шампионския тайбрек българката реализира обрат от 3:6 точки, за да стигне до успеха за 97 минути.

Софиянката спечели пет от последните си шест мача в демонстративните серии. /tribune.bg