Ботев завърши с равенство срещу Монтана с гол в последните минути

Спорт 28.02.2021 19:28 Снимка: ДНЕС+

Отборът на Ботев Пловдив стигна само до точката при домакинството си на Монтана в мач от 19-ия кръг на efbet Лига.

„Жълто-черните” отново не убедиха с играта си и въпреки че двубоят се игра в Коматево, възпитаниците на Азрудин Валентич се добраха до равенството 1:1 само седем минути преди края на срещата.

Резултатът откриха гостите от Монтана непосредствено след почивката. Още в 48-ата минута тимът на Атанас Атанасов успя да изненада своя противник и поведе в резултата. След грешка на Янсон, гостите отнеха топката и организираха перфектна контраатака по десния фланг. Тасев, Каменов и Башлиев разиграха много добре, а последният центрира прецизно към Николай Минков на далечната греда, който засече на празна врата за 1:0.

Ботев дочака своя миг седем минути преди края на редовното време, когато отново на сцената излезе Мишел Еспиноса. Резервата на „канарчетата” реализира третия си гол от началото на сезона и определено ще бъде един от головете на сезона.

Янсон центрира в наказателното поле, където Еспиноса овладя на гърди, след това обработи топката с левия крак преди да се обърне и от въздуха да стреля точно в далечния ъгъл на вратата за 1:1./tribune.bg