Берое и Славия си разделиха по точка в Стара Загора

Спорт 21.02.2021 17:52 Снимка: ДНЕС+

Отборите на Берое и Славия завършиха при резултат 1:1 в мач от 18-ия кръг на efbet Лига.

"Заралии" записаха добро първо полувреме, през което и поведоха в резултата чрез Гаюс Макута. През втората част обаче момчетата на Херо се отпуснаха и сдадоха инициативата.

В 67-ата минута ситуацията за домакините се усложни, тъй като Крум Стоянов си изкара втори жълт картон, респективно червен, и остави отбора си с човек по-малко.

Херо побесня покрай тъч линията, което наложи разговор с главния рефер Георги Кабаков.

Домакините се изнервиха и изпуснаха юздите на мача. Карлос Охене игра с ръка в наказателното поле и подари дузпа на противника. Резервата Ивайло Димитров се нагърби с изпълнението от бялата точка и не сбърка за 1:1.

Настъплението на гостите продължи до последния съдийски сигнал, но успяха да стигнат единствено до точката в Стара Загора.

Така Славия надигна глава и събра 13 точки, въпреки че остава на предпоследното място. Берое, от своя страна, изпусна сигурна победа и остава на петата позиция с 32 точки. /tribune.bg