Бенфика тръгна с убедителна победа в Примейра за 2020/21

Спорт 19.09.2020 13:58 Снимка: ДНЕС+

Бенфика постигна категорична победа при визитата на Фамаликао на старта на новия сезон в португалската Примейра лига. Всичко в двубоя бе решено още до почивката, когато грандът наниза три безответни попадения във вратата на съперника.

Джан-Лука Валдшмидт и Евертон реализираха в рамките на две минути, преди Алекс Грималдо да оформи класиката в края на полувремето. Рафа Силва и отново Валдшмидт отбелязаха нови две попадения, а Гуга вкара почетния гол за домакините. Така, Бенфика се реваншира за изненадващото си отпадане от третия квалификационен кръг на Шампионска лига след загубата от ПАОК с 1:2.

В другия двубой от петъчната вечер Беленензеш постигна успех при визитата си на Витория Гимараеш с 1:0. Тибан Пете реализира единствения гол в срещата в началото на втората част. Късно в събота вечер Порто започва защитата на титлата си с домакинство на Брага. /БГНЕС