Барселона се справи с Бетис на “Ноу Камп”

Спорт 08.11.2020 08:16 Снимка: ДНЕС+

Отборът на Барселона записа трети успех от началото на сезона в Ла Лига, след като победи Бетис с 5:2 у дома в мач от деветия кръг на първенството. Каталунците бяха в серия от четири поредни двубоя без победа в шампионата, но днес успяха да се наложат над тима от Андалусия, въпреки че Лионел Меси не бе сред титулярите на наставника Роналд Куман.

На “Ноу Камп” французинът Усман Дембеле даде преднина на домакините в 22-та минута, а десет минути по-късно сънародникът му Антоан Гризман пропусна дузпа. Точно преди края на първото полувреме гостите изравниха чрез Антонио Санабрия, което принуди Куман да пусне в игра Меси на мястото на Ансу Фати на почивката. Рокадата даде бърз резултат, като в 49-та минута Гризман отново изведе Барселона напред, а в 62-та минута Меси реализира дузпа, която доведе и до червен картон за Айса Манди, който изби топката от голлинията с ръка. Въпреки че останаха с човек по-малко играчите на Бетис се върнаха в 74-та минута чрез Лорен Морон, но осем минути преди края на редовното време Меси сложи точка на спора с втория си гол в срещата, а в продължението на двубоя Педри оформи крайното 4:2.

По този начин Барселона се изкачи до осмо място в класирането с 11 точки, докато Бетис е една позиция по-нагоре с точка повече./БГНЕС