Служители на Община Варна се евакуираха на забавен кадър
България 22.07.2011 16:53
Днес в зала „Пленарна” на община Варна се проведе планова тренировка за гасене на пожар на Първа районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението”.
Преди започването на акцията служителите на местната администрация трябваше да бъдат евакуирани. Те обаче се изнесоха от сградата сравнително по-бавно от очакваното, съобщи зам.-кметът Веселин Петров. По думите му, за да се даде реална оценка на евакуацията е нужно тя да се проведе в реална ситуация, когато в общината има граждани. Петров коментира, че тогава би възникнала паника, която няма как да бъде отчетена при учение.
Акцията на противопожарната служба е успешна. При провеждането й на всеки етаж е имало отговорници, които са докладвали за спирането на тока и асансьорите. С нея са оценени евентуалните действия при възникване на опасност. Автомеханичната стълба не стига до последния етаж на сградата. Обучението е проведено и за случаи на земетресение.
„Основното при такава ситуация е да се запази самообладание и да се прецени къде е задимяването“, изтъкна Галин Павлов началник група и инспектор от Първо Районно управление „Пожарна безопасност и спасяване”. „Грешка е да се опитва да се излиза през задимена среда, по-добре е да се стои на отворен прозорец“, добави той.
В учението участваха три пожарни автомобила, 8 пожарникари и 3 водача на групи.
Преди започването на акцията служителите на местната администрация трябваше да бъдат евакуирани. Те обаче се изнесоха от сградата сравнително по-бавно от очакваното, съобщи зам.-кметът Веселин Петров. По думите му, за да се даде реална оценка на евакуацията е нужно тя да се проведе в реална ситуация, когато в общината има граждани. Петров коментира, че тогава би възникнала паника, която няма как да бъде отчетена при учение.
Акцията на противопожарната служба е успешна. При провеждането й на всеки етаж е имало отговорници, които са докладвали за спирането на тока и асансьорите. С нея са оценени евентуалните действия при възникване на опасност. Автомеханичната стълба не стига до последния етаж на сградата. Обучението е проведено и за случаи на земетресение.
„Основното при такава ситуация е да се запази самообладание и да се прецени къде е задимяването“, изтъкна Галин Павлов началник група и инспектор от Първо Районно управление „Пожарна безопасност и спасяване”. „Грешка е да се опитва да се излиза през задимена среда, по-добре е да се стои на отворен прозорец“, добави той.
В учението участваха три пожарни автомобила, 8 пожарникари и 3 водача на групи.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:19 Хороскоп за събота, 6 юни 2026 г.
- 21:53 Катастрофа между автобус и коли на "Челопешко шосе" в София, има загинал и ранени
- 19:35 Проливни дъждове в Китай водят до световен скок на цените на пшеницата
- 19:28 Oлимпийският шампион започна успешно сезона на 100 метра в Рим
- 19:20 Тръмп ще инжектира близо милиард в строежа на електроцентрали на въглища
- 19:14 Милей иска да превърне Аржентина в световен център за изкуствения интелект
- 19:07 Проект Debug: Милиони биоинженерни комари на Google чакат одобрение да бъдат пуснати
- 18:59 Гран при във Вегас остава в календара на Формула 1 до 2037 г.