Етър измъкна равенство срещу Лудогорец

Спорт 24.02.2020 09:55

Етър и Лудогорец завършиха наравно 1:1 в двубой от 22-ия кръг на efbet Лига, който се изигра на стадион „Ивайло” във Велико Търново. По този начин българският шампион не успя да увеличи аванса си на върха в класирането и остава със седем точки пред Левски и Локомотив Пловдив.

Лудогорец имаше огромно териториално и игрово преимущество по време на мача, но многото пропуски и малшанса им попречиха да спечелят нови три точки. През първата част „Орлите” удариха три пъти гредите чрез Марселиньо и Вандерсон от преки свободни удари, и Шверчок след акробатично изпълнение в наказателното поле. Полякът пропусна и една 100 процентова възможност, а редовен гол на Вандерсон бе отменен заради засада.

Противно на логиката домакините първи откриха резултата след отлична контраатака в началото на втората част. Иван Стоянов бе изведен на добра позиция и прехвърли с далечен изстрел излезлия неразчетено напред Пламен Илиев. Отговорът на Лудогорец не закъсня, когато в ответната атака се стигна до ъглов удар. Футболист на „Зелените” нацели горната греда, а при добавката Марселиньо отбеляза с коляно. До края защитата на „Болярите” удържа и нови попадения не паднаха. /БГНЕС