Маями с убедителна победа във вечерта на Дуейн Уейд

Спорт 23.02.2020 10:42

Отборът на Маями Хийт победи Кливланд Кавалиърс със 124:105 у дома в мач от редовния сезон на НБА, преди който официално бе изведен от употреба номера, с който игра легендата на тима – Дуейн Уейд.

Уейд, който игра с номер 3 на екипа си, прекара общо 14 сезона в Маями, след като отборът го избра под номер 5 в драфта през 2003. Гардът е номер 1 в историята на клуба по изиграни мачове, изиграни минути, отбелязани точки, както и при асистенциите и откраднатите топки. Уейд спечели три шампионски титли с Маями и бе избран за участие в Мача на звездите общо 13 пъти, докато представяше тима от Флорида.

“Коби казваше, че най-важното нещо е да се опитваш да вдъхновиш другите да бъдат велики в това, което правят. Надявам се, че съм ви вдъхновявал”, обърна се Уейд към публиката в Маями преди двубоя. Той се превръща в шестия баскетболист, който получава високата чест от Маями Хийт, след Крис Бош, Тим Хардауей, Шакийл О’Нийл, Алонзо Морнинг и Майкъл Джордан, който никога не е играл за Горещите.

На корта бившите съотборници на Уейд се постараха вечерта да бъде паметна, като отбелязаха рекордните в историята на франчайза 82 точки още до почивката. Домакините намалиха оборотите във втората половина на срещата, но без проблем записаха победа с 19 точки разлика. Общо седем играчи на Маями записаха поне 13 точки, като най-резултатен бе Кендрик Нън с 24 точки. За Кливланд над всички бе Колин Секстън със 17 точки и 9 асистенции.

Маями заема четвърто място на Изток с актив от 36 победи и 20 загуби, докато Кливланд е на дъното в същата конференция с баланс 15-41.