Белтраме донесе успех на ЦСКА над Ботев Пд на “Армията”

Спорт 23.02.2020 09:09

ЦСКА-София победи Ботев Пловдив с 1:0 в двубой от XXII кръг на Първа лига, който се игра на стадион “Българска армия” в столицата.

Автор на единствения гол стана италианецът Стефано Белтраме през първото полувреме.

Привлеченият през януари футболист се разписа в 34-ата минута, отбелязвайки своето първо попадение с екипа на “армейците”. Това бе и първо положение за ЦСКА в мача. Белтраме бе изведен на чиста позиция с много хитър пас от Али Соу. Италианският атакуващ полузащитник обаче пропусна да направи преднината на “червените” по-изразителна през второто полувреме. В 71-ата минута той от 5-6 метра не успя да уцели вратата на „червените“. ЦСКА все пак стигна до ценен успех срещу “канарчетата”. Ботев изигра много приличен мач и въпреки кадровите си затруднения бе равностоен на съперника си в по-голямата част от срещата. ЦСКА измести от третото място Локомотив Пловдив, който утре посреща Царско село. Ботев Пловдив, който прекъсна серия от девет мача без загуба, остава на осмо място с 29 точки. /БГНЕС