Черно море загуби от Олександрия 120-минутна контрола

Варна<+> 21.01.2020 19:38

Черно море загуби с 1:3 от украинския Олександрия в първата си контрола на подготвителния лагер в Турция. Дувбоят се игра на един от терените на комплекс "Голд сити" в Алания и се състоеше от четири части от по 30 минути.

Илиан Илиев заложи на Миодраг Митрович на вратата, а пред него в центъра на защитата си партнираха рожденикът Даниел Димов и Стефан Станчев. На десния бек бе Виктор Попов, а отляво Цветомир Панов. В средата на терена оперираха Патрик Андраде и Мехди Букаси, а по лявото крило започна Мартин Минчев. Отдясно бе каращият проби Габриел Лейте, на върха на атаката - Матиас Курьор, а зад гърба му действаше Илиан Илиев-младши.

Поради различни причини срещата пропуснаха Иван Дюлгеров, Лъчезар Йорданов, Мирослав Мирчев, Родриго Енрике.

През първата част българският отбор създаде няколко добри възможности, които за малко не доведоха до гол. В началото на втората част Виктор Попов и Мартин Минчев добре разиграха топката по фланга, последният центрира в наказателното поле, където Денислав Ангелов реализира с крак за 1:0. Малко по-късно Черно море трябваше да направи принудителна смяна. При центриране в наказателното поле Цветомир Панов и футболист на Олександрия си удариха главите и на мястото на Панов трябваше да влезе Фахд Актау.

В началото на второто полувреме Илиан Илиев пусна изцяло нов състав. На терена останаха Мехди Букаси, Фахд Актау и Денислав Ангелов. Останалите, които се появиха на терена бяха Иван Дичевски, Стефан Станчев, Димитриос Хантакиас, Дани Кики, Велислав Василев, Йордан Радев, Васил Панайотов и Исмаил Иса.

Въпреки това българите отново можеха да увеличат преднината си. В последната част украинците вкарах и трите си гола. Устиминко реализира за 1:1 в 98-ата минута след центриране от корнер с. Топката придоби странна треактория заради силния вятър, което повлия при намесата на Иван Дичевски.

След центриране от фаул в 103-ата минута отново Устиминко успя да засече топката и да я прати в мрежата за 1:2. В 105-ата минута за груб фаул беше изгонен Дани Кики. Три минути по-късно Шастал с глава вкара за 1:3. В 113-ата минута беше извършена втора принудителна смяна за Черно море. Велислав Василев излезе от беше заменен от Габриел. /topsport.bg