Монтана победи шампиона Нефтохимик в дебюта на австрийския разпределител Талер

Спорт 07.12.2019 10:42

Монтана победи шампиона Нефтохимик в най-интересния мач от кръг №10 на волейболната Суперлига. Домакините се наложиха с 3-1 (25-18, 24-6, 25-20, 25-23) в почти пълната зала "Младост". Голям принос за успеха имаше новопривлеченият австрийски разпределител Максимилиан Талер.

Талер, който през миналия сезон игра за румънския Стяуа, дебютира срещу бургазлии и ги изненада с разнообразната си и точна игра. След срещата той беше избран единодушно за MVP.

В първия сет волейболистите на Монтана изпълняваха много силен начален удар, като записа 6 аса и 5 блокади. Сарнечки, Вълчев и Попов реализираха по два аса.

Втората част беше най-интересна. Гостите започнаха по-добре, поведоха с 5-2, а малко по-късно със 17-12. Последваха шест поредни точки за Монтана при сервис на Радослав Попов. Играта продължи точка за точка, като домакините стигнаха първи до възможност да спечелят гейма. Нефтохимик спаси геймбол за 24-24 и на начален удар застана Николай Николов. Той затрудни посрещането на домакините и шампионите изравниха геймовете.

В следващите геймове домакините водеха, а "шейховете" успяваха да ги настигнат след 20-а точка. В края грешките на гостите и сервисът на домакините определиха победителя.

Монтана: Максимилиан Талер 2, Миколай Сърнечки 18, Тодър Вълчев 20, Радослав Попов 24, Тодор костов 2, Стефан Чавдаров 8 - Мартин Божилов-либеро (Иван Латунов 5, Димитър Калчев, Денимир Димитров). Старши треньор: Даниел Пеев.

Нефтохимик: Добромир Димитров 7, Жани Желязков 18, Георги Петров 9, Мирослав Градинаров 6, Николай Николов 11, Илия Петков 5 - Кристиян Петров-либеро (Денис Карягин 2, Стоян Самунев, Максим Дрозд, Мартин Пенев). Старши треньор: Николай Желязков.

Този резултат свали Нефтохимик и постави на него Хебър. Пазарджиклии имат 8 точки и 1 загуба, докато "шейховете" са със 7 успех и 1 поражение.