Два гола на Ван Дайк осигуриха победа на Ливърпул срещу Брайтън

Спорт 30.11.2019 19:57

Ливърпул победи Брайтън с 2:1 в двубой от 14-и кръг на Премиършип. Срещата се игра на стадион “Анфийлд” пред 53 300 зрители. Защитникът Върджил ван Дайк вкара два гола през първото полувреме, но мърсисайдският тим имаше трудни моменти през втората част, след като игра с човек по-малко 1/4 час.

Ливърпул създаде първата си възможност в 15-ата минута, когато удар на Роберто Фирмино бе спасен от стража на гостите Матю Райън.

Три минути по-късно Трент Александър-Арнолд центрира от свободен удар и Върджил ван Дайк с глава не даде никакви шансове на вратаря на „чайките“. В 24-ата минута при много сходна ситуация Ливърпул увеличи аванса си – Ван Дайк отново прониза мрежата на Брайтън с глава, пак след подаване на Трент Александър-Арнолд, този път от корнер.

В 76-ата минута Ливърпул остана с човек по-малко, след като вратарят Алисон получи директен червен картон за игра с ръка извън наказателното си поле. Брайтън успя да върне един гол в 79-ата минута чрез Люис Дънк, който реализира наказателния удар, отсъден за нарушението на бразилеца. В крайна сметка “чайките” успяха да изплашат европейския шампион, но не избегнаха поражението. Ливърпул вече има аванс от 11 точки пред втория Манчестър Сити.