Десети пореден успех гарантира трета Световна купа за Бразилия

Спорт 15.10.2019 09:09

Отборът на Бразилия си осигури трета Световна купа по волейбол в историята, след като спечели десети последователен мач от надпреварата в Япония, този път над домакина с 3-1 гейма – в отделните части (25-17, 24-26, 25-14, 27-25).

Двубоят в Хирошима очаквано започна по-добре за Селесао, които дръпнаха в резултата след силна игра, но бойките домакини възстановиха равенството. Възпитаниците на Ренан дел Зото обаче вдигнаха рязко оборотите и не оставиха шансове на „самураите“ в третия гейм. В четвъртата част те отново дадоха битка на бразилците, но в крайна сметка преклониха глава.

Така Бразилия спечели трета Световна купа в историята си (2003, 2007 и 2019). Най-резултатен за десетия пореден успех стана Йоанди Леал с 24 точки (19 от атака, 3 от блокада и 2 от сервис). Алан Соуза добави 16 пункта (13 от атака, 1 от блокада и 2 от сервис). За японците Юджи Нишида завърши със 17 точки, но те не бяха достатъчни за нещо повече от почетна загуба.

Въпреки нея, домакините останаха четвърти в надпреварата. По-рано световният шампион Полша си гарантира медал от надпреварата след класика над Канада. В останалите срещи от предпоследния ден на турнира САЩ надигра Русия с 3-0, Аржентина надви Египет с 3-1, Италия обърна Иран с 3-2, а Австралия не остави шансове на Тунис за успех с 3-0. /БГНЕС