Джокович достигна полуфиналите в Синсинати

Спорт 17.08.2019 18:17

Новак Джокович продължава успешно защитата на титлата си в Синсинати, след като отстрани Лука Пуй в два сета – в отделните части 7-6 (2), 6-1 за около час и 30 минути игра.

Световният номер 1 трябваше да бъде търпелив в първата част, която бе доминирана от сервиращите, но в тайбрека наложи своята воля и след убедителното 7-2 точки поведе в резултата. Във втория сет Джокера нямаше никакви проблеми и пое инициативата с ранен пробив във втория гейм. Той постигна още един такъв в шестия, след което сервира успешно за 15-та си победа в последните 16 изиграни мача.

Така сърбинът отново надигра своя френски съперник, след като го спря в полуфиналите на Аустрелиън Оупън по-рано през януари. В спор за място на финала Джокович ще се изправи срещу намиращия се в отлична форма Даниил Медведев, който елиминира „екзекутора“ на седемкратния шампион в надпреварата Роджър Федерер – Андрей Рубльов. Медведев игра финали във Вашингтон и Монреал, където загуби съответно от Ник Кирьос и Рафаел Надал.

Двамата с Джокович имат общо четири мача помежду си, като сърбинът води с 3-1 победи. В последния им мач, обаче, успехът бе именно за руснака, спечелил в три сета на Мастърса в Монте Карло. Другият полуфинал в Синсинати противопоставя Ришар Гаске и Давид Гофен. Французинът отстрани Роберто Баутиста Агут в три сета, докато белгиецът се класира напред без игра след отказването на Йошихито Нишиока. /БГНЕС