Бразилия удържа Русия за втора поредна победа на Световното по хандбал

Спорт 16.01.2019 09:24

Националният хандбален отбор на Бразилия за мъже постигна втора поредна победа на Световното първенство в Дания и Германия, след като в мач от група "А" на турнира надделя с 25:23 над непобедения до момента тим на Русия. На "Мерцедес-Бенц Арена" в Берлин "селесао" започна по-добре срещата и до почивката водеше с 15:10. През втората част обаче руснаците натиснаха и достигнаха до изравняване десетина минути преди края на срещата, но в крайна сметка спечелиха частта само с 13:10, което се оказа недостатъчно за нещо повече от почетна загуба.

Над всички в срещата бе Фелипе Борхес Дутра Рибейро със седем гола, а Тимур Дибиров и Дмитри Житников се отчетоха с по шест за "сборная". Така Бразилия постигна втора драматична победа на Шампионата, след като вчера надделя с 24:22 над Сърбия. В класирането южноамериканците събират 4 точки, колкото има и Русия след 1 победа 2 равенства и 1 поражение. Лидери са фаворитите Франция и Германия с 6 и 5 точки, а по-късно те ще излязат един срещу друг в решителна битка за първата позиция в групата. /БГНЕС