Серена Уилямс взе експресна победа в Мелбърн

Спорт 15.01.2019 09:27

Серена Уилямс даде само два гейма на съперничката си в първи кръг на Australian Open Татяна Маря, започвайки с експресна победа 6:0, 6:2. Американката, която започва похода към осма титла в Мелбърн, се нуждаеше от само 48 минути, за да се класира за втория кръг. Във втори кръг Уилямс ще срещне Южени Бушар. Канадката, която демонстрира добра форма от началото на сезона, победи Шуай Пън с 6:2, 6:1 само за един час.

Напред се класираха още Елизе Мертенс, Каролина Плишкова и Мадисън Кийс, които постигнаха чисти победи в първи кръг. Бившата №1 в света Гарбине Мугуруса също преодоля лесно първото си препятствие. Испанката победи Сансай Жън с 6:2, 6:3, като срещата продължи 1.21 часа. В един от най-интересните мачове във втори кръг Мугуруса ще срещне Йохана Конта.

Поставеният под №4 при мъжете Александър Зверев се класира безпроблемно за втория кръг след чиста победа над Аляж Бедене 6:4, 6:1, 6:4. Германският тенисист спечели след само час и 56 минути на корта. С голяма доза късмет напред продължи и Кей Нишикори. Японецът, който триумфира с титлата в Бризбейн, се класира за втория кръг след отказване на съперника си Камил Майчак.
Нишикори ще срещне ветерана Иво Карлович в следващия кръг. Хърватинът победи Хуберт Хуркач от Унгария с 6:7 (5), 7:6 (5), 7:6 (3), 7:6 (5) след 3.10 часа. Карлович завърши с 39 аса, докато съперникът му реализира 14 в двубоя.

В първи кръг имаше още две отказвания. Фабио Фонини продължи напред след проблеми за съперника си Хауме Мунар при 7:6 (3), 7:6 (7), 3:1 в полза на италианеца. Представителят на Беларус Иля Ивашка също се класира напред след отказване на Малек Джазири.