Холандия е на финал в Лигата на Нациите

Спорт 20.11.2018 09:14

Холандия спечели група 1 в Лига А след като в края измъкна равенство 2:2 при гостуването си на Германия. Това се оказа и точката, която гарантира първата позиция на лалетата. Германците, които поведоха с 2:0 още до почивката, изпадат в Лига В.
Тимо Вернер откри в 9-ата минута, след като изстреля топката във вратата на Силесен, използвайки пас на Серж Гнабри. Атаките на домакините продължиха и след един пропуск, в 19-ата минута стана 2:0 след точно изпълнение на Лерой Сане. Тони Кроос тръгна от ляво, подаде на Сане, а след шута на нападателя на Манчестър Сити топката рикошира в крак на бранител и спря в мрежана на Силесен за втори път.
Германците едва не стигнаха до трети гол чрез Гнабри след час игра, като малко след това на негово място на терена се появи Томас Мюлер. Атакуващият полузащитник на Байерн изигра своя мач номер 100 с фланелката на Германия, като до момента е вкарал 38 попадения.
Мемфис Депай беше близо до попадение за холандския отбор в 77-ата минута, което беше и първата им реална голова възможност. В 85-ата минута обаче Куинси Промес намали, наказвайки вратаря Нойер. В 90-ата минута защитникът Върджил Ван Дайк изравни за 2:2 и с тази точка гарантира 1-ата позиция на тима, който ще спори с Англия, Португалия и Швейцария за първия трофей в историята на турнира Лига на Нациите.