Резултати „Ученическа купа Варна“

Варна<+> 23.04.2018 11:03

В събота /21.04.2018г./ приключиха мачовете по футбол за от „Ученическа купа Варна 2018“ във възрастова група 5-7 клас. В турнира участие взеха 22 училища от град Варна. След близо месец и половина много оспорвана битка по терените на "Технически университет" се определи четири отбора финалисти.

Крайното класиране 5-7 клас футбол:

1. Шампион VII СУ "Найден Геров", които с победиха във финала с дузпи
2. Второ място са учениците от СУ "Св. Климент Охридски"
3. Бронзовите медали останаха за представителите на ОУ "Ангел Кънчев" побеждавайки връстниците си от ОУ „Антон Страшимиров“
Победителите получиха предметни награди – футболни топки, купи и медали осигурени от Община Варна, които бяха връчени от Данчо Илиев от Дирекция "Спорт" при Община Варна.

В събота завърши и турнира по баскетбол 3х3 за възрастова група 11-12 клас, който се проведе в залата на СК „Локомотив“. В турнира се включиха 5 отбора при юноши и 4 при девойки:

3. III ПМГ „Акад. М. Попов”-1

Състезанието по шахмат традиционно се проведе в зала Юнашки салон, като големите ученици 8-12 клас премериха сили в събота /21 април/, а малките на възраст 1-4 клас изиграха последния финален кръг в неделя.

Класиране 11-12 клас:

1. ВТГ „Г. С. Раковски“

2. ПТГ Варна

Класирането за трети кръг съвпадана с КОМПЛЕКСНОТО класиране за възрастова група 1-4 клас в трети кръг:

1. ОУ „Черноризец Храбър“

2. ОУ „Патриарх Евтимий“

3. ОУ „Ангел Кънчев“

Всички призьори получиха много и различни награди ото организаторите Община Варна, Дирекция „Спорт“, като ключодържатели с лого на Варна – „Кандидат за Европейски град на спорта 2019“, грамоти, купи, а победителите спечелиха безжични тон колони.