Спартак победи Светкавица с гол в края

Варна<+> 22.04.2018 11:04

Спартак победи Светкавица с 2:1 в мач от четвъртия кръг на втория етап в първенството на Трета лига - Североизточна група. Победата донесе Васко Боев в последните секунди на стадион "Локомотив".

След скучна първа част в първите 15 минути на второто полувреме спартаклии установиха тотален натиск. Те обаче изпуснаха да вкарат на три пъти, като най-сериозния пропуск направи Славомир Събков.

Превъзходството на Спартак бе материализирано в 73-ата минута с красив гол на Милен Николов. Халфът насочи технично топката от 22 метра в долния ъгъл - 1:0. Четири минути по-късно обаче Мирослав Марков направи грешка.

Вратарят на Спартак опита да финтира нападател на съперника в своето поле, Загоров му измъкна топката и я вкара в празната врата - 1:1. Оттук до края се игра само в наказателното поле на гостите и пред него, като усилията на Спартак бяха възнаградени във втората минута на триминутното продължение.

Тогава Васко Боев отправи майсторски удар от 20 метра, топката отскочи от напречната греда и тупна зад голлинията - 2:1.