Над 100 деца от I и II клас участваха в състезание по лека атлетика

Варна<+> 17.11.2017 08:36

Над 100 деца от шест училища ОУ „Иван Вазов“, СУ „Димчо Дебелянов“, ЧОУ „Малкият Принц“, ЧОУ „Мечататели“, ОУ „Черноризец Храбър“ и ОУ „Цар Симеон I“ взеха участие в състезание по лека атлетика за 1-2 клас, част от „Ученическа купа Варна“. Турнирът се организира от дирекция „Спорт“ към Община Варна.

Малките ученици показаха своите умения в 5 дисциплини: 50 метра спринт, дълъг скок от място, хвърляне на малка топка през рамо, 200 м гладко бягане и щафета. Съгласно правилника всяко училище има право да се включи с отбори от 8 момчета и 8 момичета.

Класиране при момчетата е следното: първо място – отборът на ОУ „Черноризец Храбър“, следвани от ОУ „Цар Симеон I“ и ОУ „Димчо Дебелянов“. При момичетата: първи - СУ „Димчо Дебелянов“, следвани от ОУ „Иван Вазов“ и ЧОУ „Мечтатели“. За победителите бяха осигурени купи, медали, грамоти и предметни награди. През пролетта на следващата година състезанията продължават и тогава ще бъде излъчен комплексен победител. /live.varna.bg