Ливърпул и Сити отпаднаха от Лига Европа

Спорт 18.03.2011 08:37

Отборът на Ливърпул отпадна от втория по сила европейски клубен турнир Лига Европа на фаза 1/16-та финал, след като завърши наравно 0:0 с Бенфика у дома и загуби двубоя с общ резултат 0:1.

Португалците бяха спечелили първия мач с 1:0 и мърсисайдци се нуждаеха от задължителен гол. Нападателят Анди Керъл записа първия си старт с екипа на Ливърпул, но и той не успя да помогне на своя тим да се разпише. Другият английски отбор в надпреварата - Манчестър Сити, победи Динамо Киев с 1:0 у дома, но отпадна, след като бе загубил първата среща в Киев с 0:2. Младият нападател на "гражданите" Марио Балотели получи директен червен картон в 34-та минута, заради грубо влизане в тялото на Горан Попов. Само четири минути по-късно обаче домакините откриха резултата чрез Александър Коларов, който се разписа с шут от границата на наказателното поле. До края на двубоя футболистите на Сити не успяха да отбележат ново попадение и отпаднаха от турнира. Останалите резултати:

Спартак Москва - Аякс 3:0 (общ резултат 4:0)

Виляреал - Байер Леверкузен 2:1 (5:3)

ПСЖ - Бенфика 1:1 (2:3)

Порто - ЦСКА Москва 2:1 (3:1)

Зенит - Твенте 2:0 (2:3)

Рейнджърс - ПСВ 0:1 (0:1). /БГНЕС