Още снимки:
test

Черно море победи Ботев с 2:0

21.09.2019 13.00

Отборът на Черно море записа успех с 2:0 при домакинството си на Ботев Пловдив в мач от 10-ия кръг на efbet Лига, игран снощи на стадион “Тича” във Варна. И двете попадения в мача паднаха през втората част чрез Исмаил Иса (50) и Мартин Mинчев от дузпа (67).

“Моряците” разпиляха своя съперник след почивката и заслужено спечелиха трите точки. Освен попаденията варненци изпуснаха дузпа, а на няколко пъти и стопроцентови положения пред Аргилашки.

От самото начало на срещата Черно море започна да търси победата, но така и не успя да застраши сериозно вратата на гостите. Първата опасност в мача бе в 20-ата минута. Антонио Вутов получи топката в наказателното поле след центриране отдясно и стреля фронтално срещу вратата от близо, но стражът на варненци успя да спаси. Топката се върна във Вутов, но Стефан Станчев се хвърли на шпагат и попречи на футболиста на Ботев да отбележи. Само 5 минути по-късно Тодор Неделев намери Еберт Кардосо, който обаче не успя да прехвърли вратаря на домакините. В 44-ата минута Черно море имаше претенции за нарушение срещу Цветомир Панов в наказателното поле, но главният рефер Станислав Тодоров не отсъди дузпа.

В 50-ата минута Родриго Енрике пусна страхотно извеждащо подаване към Исмаил Иса. Нападателят на “моряците” излезе сам срещу вратаря и без проблем реализира за 1:0. В 55-ата минута Енрике получи топката на крилото и центрира успоредно на вратата, но Аристот Ндонгала се размина с кълбото.

В 60-ата минута след неразбирателство в защитата на Ботев Кардосо отне топката в наказателното поле, но се препъна, а кълбото остана в Мартин Минчев, който от близо стреля по земя, но в крака на Аргилашки. В 65-ата минута Родриго бе фаулиран в наказателното поле. Бразилецът се нагърби с изпълнението на отсъдената дузпа, но стражът на гостите успя да спаси. Само две минути по-късно варненци получиха втора дузпа. Аргилашки не успя да улови топката след центриране в наказателното поле и паднал на земята задържа с ръка Даниел Димов. Младият Мартин Минчев застана зад бялата точка и вкара за 2:0. В 79-ата минута Аристоте Ндонгала изведе Мартин Минчев, който останал очи с очи с вратаря на Ботев предпочете да подаде към Жордао Кардосо. Топката остана малко зад гърба на влезлия като смяна футболист на “моряците” и той не успя да играе с нея. Това бе поредната чиста ситуация за варненци пред вратата на “жълто-черните”.

Съставът на Черно море: Миодраг Митрович, Стефан Станчев, Мирослав Енчев, Виктор Попов, Цветомир Панов, Даниел Димов, Васил Панайотов (88-Емил Янчев), Аристот Ндонгала, Мартин Минчев, Родриго Енрике (89-Илиан Илиев), Исмаил Иса (58-Жордао Кардосо). /moreto.net